Ανατροπή με δράστη τον Λουκίνα ο Πλατανιάς - Πρόκριση επί του Πανθηραϊκού

από Νίκος Ματθαιόπουλος
στις 26/09/2019
στην ΕΠΟ

Την πρόκριση για την επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας εξασφάλισε σήμερα το πρωί ο Πλατανιάς, ο οποίος επικράτησε του Πανθηραϊκού με 2-1.

Η ομάδα του κ. Σιλεβίστα ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με τον Μαναριώτη στο 26ο λεπτό. Ο Πλατανιάς έφτασε στην ισοφάριση με τον Λουκίνα, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 45ο λεπτό. Την πρόκριση στον Πλατανιά την έδωσε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι ο Γιάννης Λουκίνας στο 75ο λεπτό.

Πανθηραϊκός (Γιάννης Σιλεβίστας): Ντούνης, Λαμπρόπουλος, Μπιρμπίλι, Χούσα, Τσόπελας, Παληγεώργος, Λούκα (82′ Νομικός), Φουάσης (55′ Κορέτα), Σεΐτι, Περιάλης, Μαναριώτης.

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος, Πουρζιτίδης, Σάαντο, Μάικιτς (64′ Παπαδόπουλος), Μποσέτι, Καραγκούνης, Παπουτσογιαννόπουλος (85′ Πασχαλίδης), Νίλι, Λεϊρία, Λουκίνας.