Επιστροφή στις νίκες για την Πέρα Κλουμπ και μάλιστα με εμφατικό τρόπο (4-1)!

από Κωνσταντίνος Ράπτης
στις 12/11/2016

ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ – ΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ 4-1

Παρά το γεγονός πως η ιστορική ομάδα έμεινε πίσω στο σκορ νωρίς στο παιχνίδι από την ΑΕ Αιγάλεω (4' Παπανικολάου), στο δεύτερο ημίχρονο... πάτησε το γκάζι και μάλιστα στα τελευταία λεπτά του αγώνα πετυχαίνοντας δύο γκολ έδωσε και διαστάσεις θριάμβου στην επικράτησή της!
Στο 56' και στο 57' ο Ποριώτης (το πρώτο με φάουλ), ανέτρεψε το σκορ και στο 87' ο Μουρδουκούτας και στο 90'+2' ο Μάρης διαμόρωσαν το τελικό 4-1. Στο 83' είχε αποβληθεί ο Γεωργακόπουλος της φιλοξενούμενης ομάδας με δεύτερη κίτρινη.
Διαιτητές: Χρονόπουλος, Κίκιρας - Μουρουνάκης.
ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ: Νάκος, Θεολόγος, Παλαμάρας(49' Καρκασιάδης), Γεωργαλής, Θ. Παυλόπουλος, Σμυρνιωτάκης, Ηλιού, Μάρης, Πετρόπουλος(51'Κούβαρης), Ποργιώτης(86' Γεωργακόπουλος), Μουρδουκούτας.

ΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ: Κοπανάς, Σκορδίλης,Μίχας, Κοκόρης, Γεωργακόπουλος, Δούλογλου, Μπούσης(74' Αναγνωστόπουλος), Ν. Αποστολάκης, Μ. Αποστολάκης(46' Βέρρας), Παπανικολάου, Πιστόλης(69' Πλατανίτης).