Τριάρα για Ερμή

από Κωνσταντίνος Ράπτης
στις 19/11/2016
ΕΡΜΗΣ ΕΙΡ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ -ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 3-0
Από το πρώτο ημίχρονο "καθάρισε" το ματς με τον Προμηθέα ο Ερμής Ειρήνης Ηρακλείου που πήρε τη νίκη με το εντυπωσιακό σκορ 3-0.
Το σκορ άνοιξε στο 31' ο Κλεισιάρης ενώ ο Κουνέλης στο 43' ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 2-0 για την γηπεδούχο ομάδα.
Το "κερασάκι" στην "τούρτα" έβαλε ο Παπαδάκης στο 65' ο οποίος σε αυτό το λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έγραψε το τελικό 3-0.
Διαιτητικό τρίο Κίκηρας, Σερεβετάς, Σιάββας.
ΕΡΜΗΣ ΕΙΡ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: Γονιδάκης, Μπρίλης, Κασάπογλου, Κουρούμπαλος, Αθανασίου, Δημητρίου, Εσαμπαλίδης, Παπαδάκης(81' Παρτσανάκης), Κουνέλης(56' Αγριμάκης), Κλεισιάρης, Ακούρος(68΄Λασπονίκος).
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: Καλπίδης, Φούντζουλας, Κρητικός(65' Σκεύας), Προμπονάς, Τσιάβο, Σακελλαρόγλου(79' Παπαχρήστου), Λεοντιάδης, Παναγιωτούλιας(53' Λαζάρου), Φραγκούλης, Χατζής, Αγαπητός.