Η ομάδα της Νέας Ιωνίας, πήρε το «τρίποντο» και διατηρήθηκε στην «κορυφή»

από Νάσος Φακίδης
στις 16/10/2017

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ – ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ 1-2

Η Αλσούπολη, επικράτησε με ανατροπή της Αγίας Ελεούσας με 2-1 και παραμένει στην «κορυφή» του πρώτου ομίλου της Β’ κατηγορίας, όπου «συγκατοικεί» με την Δάφνη Παλαιού Φαλήρου. Ο Τσιάβος στο 43’, έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους στο 43’ αλλά οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη, κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά. Αρχικά, ο Αβραμάκης στο 73’,, ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους και ο Παπαδόπουλος στο 76’ την ολοκλήρωσε, διαμορφώνοντας έτσι και το τελικό αποτέλεσμα. Διαιτητές ήταν οι Αργυρός, Γενναίος και Κούλης.

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ζαφειρόπουλος, Γούσγουλας (79’ Τυριακίδης), Δορτσίνης, Κάνδιας, Μπαϊράμης, Κύβελος, Καρατζάς, Τσολιόπουλος (83’ Κοτζαμάνης), Τσιάβος, Τούβακας, Μπενδέλας (46’ Κακκαβάς)

ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ: Κωττάκης, Μπούσουλας, Τσάνας, Μούζος, Αβραμάκης, Τσιάνος, Μυλόβας  (46’ Κατσαρός), Καραΐσκος (70’ Μακρής), Μαρουδής (58’ Μπέλλος), Παπαδόπουλος, Μέμι (88’ Σίμος)