Οι Άγιοι Ανάργυροι στα ημιτελικά!

από Κωνσταντίνος Ράπτης
στις 20/12/2017

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1-0

Την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Αθηνών πέτυχαν οι Άγιοι Ανάργυροι που επικράτησαν στο ουδέτερο γήπεδο του Ιλίου με 1-0 του Ηρακλείου. Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο μισάωρο του αγώνα είχαν την υπεροχή, ωστόσο στη συνέχεια οι τυπικά γηπεδούχοι ισορρόπησαν. Μάλιστα πήραν το προβάδισμα στο 36’, όταν ο Αλημπάς έκανε την σέντρα και ο Νταουντάι με κεφαλιά νίκησε τον Τσαντέ δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Άγιοι Ανάργυροι δεν απειλήθηκαν και στο τελευταίο δεκάλεπτο είχαν δύο καλές ευκαιρίες για να διπλασιάσουν τα τέρματά τους.

Διαιτητές: Κάτοικος, Μανδιώτης, Μιτράκος

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Χανιώτης, Οικονόμου, Μαντίκος (64’ Κουτρούλης), Γουβαλάρης, Κρητικός, Σταυρόπουλος, Κοσμάς (64’ Λάλα), Γκεμίσης, Νταουντάι (90’+2’ Κατσάρας), Αλημπάς (90+1’ Γρατσίας), Σταυροκέφαλος

ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Τσαντές, Μέρτκολα, Κατσούλης (80’ Βασιλείου), Φερεντίνος, Αναγνωστόπουλος, Δήμας (75’ Χρήστου), Τσιρκινίδης, Αντωνόπουλος, Γκούγκας, Καφετζής, Σπυριδάκης