Στην εκπνοή ο ΑΟ Περιστερίου

Με γκολ του Λέσι στο 89' οι κοκκινόμαυροι λύγισαν τον Φωστήρα Ηλιούπολης (1-0).

στις 07/01/2018

Ιδανικά μπήκε το 2018 για τον ΑΟ Περιστερίου, που ευτύχησε να πάρει νίκη... εξάποντο στην αναμέτρηση με τον Φωστήρα Ηλιούπολης. Οι κοκκινόμαυροι επικράτησαν με 1-0 χάρη σε γκολ του Λέσι με σουτ στο 89' και έφτασαν στις μεσαίες θέσεις της κατάταξης στον 2ο όμιλο της Α' κατηγορίας. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ωστόσο αποδυναμώθηκαν αισθητά από την αποβολή του Τσικριτέα στο 63' με δεύτερη κίτρινη. Στο επόμενο λεπτό ο Κωνσταντόπουλος είχε δοκάρι, προειδοποιώντας ουσιαστικά για αυτό που τελικά ήρθε λίγο πριν από την εκπνοή.

Διαιτητής ήταν ο Κ. Μπαϊρακτάρης, με βοηθούς τους Δαρσακλή και Παναγιωτάρα.

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Γιάννης Τάπρατζης): Σκυριώτης, Τασιούδης, Ι. Μπούζας (78' Κόρδας), Κωνσταντόπουλος, Αννιτσάκης (72' Μουτζούρης), Ιατρούδης (46' Παληγεώργος), Λέσι, Πλέστης, Λειβαδάς, Χέλμης, Κουτσούκου (46' Θ. Μπούζας).

ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Ανδρέας Μηλιάς): Μωραΐτης, Παπίγκου (78' Τσάκαλος), Μίζιος (46' Τσικριτέας), Τσαπικούνης (58' Μπλέτσας), Σάχου, Μπαρδάκης, Φάρος, Αϊβάζης (90' Β. Ασωνίτης), Ν. Ασωνίτης, Λεπτάκης, Βουλτσίδης.

(Περιγραφή: Τάσος Ζαφειρίου)