Μιχαηλίδης: «Σταματήσαμε το αρνητικό σερί»

Αυτό ήταν το μόνο κέρδος των «κυανέρυθρων» σύμφωνα με τον τεχνικό των Ηλιουπολιτών

από Κωνσταντίνος Ράπτης
στις 30/01/2018

Για τρίτο συνεχόμενο ματς έμεινε μακριά από τις νίκες η Διάνα Ηλιούπολης. Το μόνο κέρδος για την ομάδα, σύμφωνα με τον τεχνικό Άκη Μιχαηλίδη, είναι ότι τουλάχιστον δεν ηττήθηκε και πήρε τον πόντο στο 86’. Η αλήθεια είναι ότι οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες για να σκοράρουν και νωρίτερα, αλλά παράλληλα θα μπορούσαν να είχαν χάσει το ματς, αν οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια στο δεύτερο μέρος έχοντας και ένα χαμένο πέναλτι. Όσον αφορά το μήκος κύματος των δηλώσεων του Μιχαηλίδη, αυτό κυμάνθηκε ως εξής: «Η Διάνα από αυτό το παιχνίδι σταμάτησε το αρνητικό σερί που είχε εδώ και δύο εβδομάδες, αυτό είναι το μόνο κέρδος. Είμαστε σε δύσκολη περίοδο αυτή τη στιγμή δεν μπορούμε να μετουσιώσουμε το ποδόσφαιρο μας σε φάσεις στην αντίπαλη περιοχή. Το κάναμε στο πρώτο ημίχρονο σε 2-3 περιπτώσεις που βγήκαν μέσα από δουλειά, δεν τα καταφέρνουμε στο τελείωμα φάσεων κάτι που είναι το πρόβλημα μας το τελευταίο καιρό. Ο Μανώλης Καλλέργης είναι κομβικό πρόσωπο στην ομάδα μας είναι το. . . λιμάνι στο οποίο πρέπει να αράξει η μπάλα, ώστε να πετύχουμε ένα γκολ. Δυστυχώς είχαμε φτιάξει αλλιώς την ομάδα και ειδικά το καλοκαίρι. Τώρα είμαστε διαφορετική ομάδα μας λείπει και ο Σούλας και ο Πανίδης, έχουμε πάρα πολλά προβλήματα ο Αναστασίου έπαιζε τραυματίας σήμερα, κάνουμε ότι μπορούμε. Το παιχνίδι σήμερα ήταν πολύ περίεργο, τα σφυρίγματα ήταν κάποια δίκαια και κάποια άδικα και θεωρώ ότι τα δύο πέναλτι που δόθηκαν ήταν τραβηγμένα. Ωστόσο δόθηκαν με τα ίδια κριτήρια και τα ίδια μέτρα. Το ένα τελικά μπήκε, το άλλο χάθηκε».

Τελευταία τροποποίηση: Τρίτη, 30 Ιανουαρίου 2018 21:27