Νίκησε στην Ευξεινούπολη ο Σταυραετός την Νεάπολη!

από Πάμε Μπάλα
στις 02/11/2015

Ο Σταυραετός Ευξεινούπολης παραδίδοντας ψυχή και σώμα, πήρε την σπουδαία νίκη από πλευράς βαθμολογίας και ψυχολογίας απέναντι στην Κυψέλη Νεάπολης με 3-2!

Οι γηπεδούχοι με τρία γκολ του Γενίδη πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης, με το νικητήριο γκολ να επιτυγχάνεται στις καθυστερήσεις του αγώνα!

Στο 18ο λεπτό ο Δάνος έχασε την ευκαιρία να σκοράρε, καθώς εκτέλεσε πέναλτυ και η μπάλα πήγε πάνω από τα δοκάρια του Μέχια.

Σκόρερ: Γενίδης (35',45',90+), Σαρηγιαννίδης (54',90').

Διαιτησία: Μανούσος (Τσακιρόπουλος - Χατζηβασιλείου).

ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ: Νταμουτσίδης, Μπαλαμπάνογλου, Πλακίδης, Πολιτίδης, Χατζηστεφάνου, Δάνος, Γιοβάνοφ (54' Παπαδόπουλος), Ευαγγελόπουλος (43' Γραμματικούδης), Γενίδης, Ντεμουρτζίδης (70' Ξανθόπουλος), Ατματζίδης.

ΚΥΨΕΛΗ: Μέχια, Αλμπάνης, Χατζαρίδης, Καρακώστας, Καμπαϊδης, Μπρατσιάνος, Χαριτίδης, Σαρηγιαννίδης, Παλουκίδης (73' Παπαδόπουλος), Γιαννακίδης, Καρασαββίδης (79' Αποστολίδης).