Νίκη "χρυσάφι" για την Ελπίδα Τούμπας - Παίζει με ΑΕ Πυλαίας (pics)

από Πάμε Μπάλα
στις 25/05/2016

Η ΑΕ Ελπίδα Τούμπας, πέρασε στην επόμενη φάση των μπαράζ ανόδου από την Β' κατηγορία στην Α' , επικρατώντας του Ιωάννη Παπάφη με 2-1.

Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με το γκολ του Τοπαλάκη, ο Πολυμέρης αρχικά έφερε το ματς στα ίσια πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ενώ ο Αντάρ Μαυρίδης δυο λεπτά πριν την λήξη του αγώνα, έκανε το 2-1 για την Ελπίδα μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.

Η ΑΕΕΤ θα παίξει με την ΑΕ Πυλαίας με στόχο την είσοδο στον τελικό των μπαράζ με το Πανόραμα.

Δοκάρι: Σιδηρόπουλος (25’), Δελής (27’).

Σκόρερ: Τοπαλάκης (15’), Πολυμέρης (45’), Αντάρ Μαυρίδης Δ. (88’).

Διαιτησία: Παπαγγέλης (Ιωακειμίδης – Τοροσιάδης).

ΑΕΕΤ: Μακρίδης, Τόζιος (76’ Γαλλίδης), Τοζακίδης (19’ λ.τ. Myrtezaj), Δελής, Ανταρ-Μαυρίδης Ιωβ, Χατζηασεμίδης, Σιδηρόπουλος, Αλεξανδρίδης, Πετρινάς, Ανταρ-Μαυρίδης Δ. (90’ Χλιάπης), Πολυμέρης

ΠΑΠΑΦΗΣ: Εμμανουηλίδης, Λαναράς, Hasa, Τζανής, Λυκίδης, Ζούρλιος, Τοπαλάκης,  Κώστογλου, Καραμήτσιος (59’ Ηλιάδης), Καρασερίδης, Καντάρας