×

Με το... δεξί στο νέο ξεκίνημα του ο Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης

στις 18/09/2016

Ο Άγιος Γεώργιος ξεκίνησε με νίκη τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας, επικρατώντας της Ένωσης Συκεών με 2-1.

Η ομάδα του Νίκου Σαμλίδη προηγήθηκε στον αγώνα με τον Κοσαλισβίλι στο 21ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 55ο λεπτό, αλλά ο Χρήστος Τεντόγλου με όμορφο γκολ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 υπέρ του Αγίου Γεωργίου στο 68ο λεπτό.

Δοκάρι: Γευγελίδης (80’)

Σκόρερ: Κοσαλισβίλι (21’), Σταμάτης (55’), Τεντόγλου (68’)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης Γ. (Κουζάνας – Τσακιρόπουλος)

ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Τριανταφυλλίδης, Κοσαλισβίλι, Μούτσος, Γευγελίδης, Ιωσηφίδης, Τεντόγλου, Νιμβρόγλου (40’ Αλμπάνης), Αλμπάνης, Τσάμης (77’ Νικολαϊδης), Συμεωνίδης (62’ Βαττός), Μάμαλης

ΕΝΩΣΗ: Παπαδόπουλος, Ποζίδης, Παναγιωτίδης, Χαραλάμπους, Κυριακόπουλος, Τζήκας, Δάσιος, Παπαιωάννου, Αντωνιάδης (81’ Παπαδόπουλος), Σταμάτης, Χατζηιωσηφίδης (46’ Μαζάνης)