×

Σπουδαία νίκη (3-2) του Θρίαμβου Παρθενίου επί του Μέγα Αλέξανδρου Ελλήνων

στις 09/10/2016

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε ο Θρίαμβος Παρθενίου το απόγευμα της Κυριακής, επικρατώντας του Μέγα Αλέξανδρου Ελλήνων με 3-2.

Το σκορ άνοιξε στο 20ο λεπτό ο Χαριζάνης, ενώ στο 57ο λεπτό, ο Μαρκούλης έκανε δύο τα τέρματα του Παρθενίου.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Ταφίδη στο 68ο λεπτό και πήραν κάποιες ελπίδες, όμως το Παρθένι «καθάρισε» το ματς με το γκολ του Ταχίρι στο 77ο λεπτό.

Το τελικό σκορ 3-2 διαμορφώθηκε από τον Γιοβανίδη στο 90ο λεπτό.

Μ.Αλέξ. Ελλήνων - Θρίαμβος Παρθενίου 2-3

Σκόρερ: Χαριζάνης Π. (20’), Μαρκούλης (57’), Ταφίδης (68’), Ταχίρι (77’), Γιοβανίδης (90’)

Διαιτησία: Παλάσκας (Ελευθεριάδης – Τσακιρίδης)

ΜΕΓΑΣ: Δημητριάδης, Γιοργής (60’ Ταφίδης), Φραγκούλης Κ. , Φραγκούλης Δ. , Ράμος, Τάσιος (81’ Καμπούρης), Τοπαρλάκης (57’ Γιοβανίδης Ι.) , Καρατζούνης, Καραχάλιος, Τσολακίδης, Σαντίκογλου

ΘΡΙΑΜΒΟΣ: Παρασίδης, Αδαμίδης Α. (51’ Δούνας) , Κυριάκος, Χαριζάνης Ν. , Μπένας, Χώρης (63’ Πάνος), Ταχίρι (57’ Κουτσοδόντης Ι.) , Χατζατριάν, Μαρκούλης, Μαυρίδης, Χαριζάνης Π.