×

Μεγάλη νίκη των Κανονιέρηδων επί των Λύκων Δήμου Παύλου Μελά

στις 16/10/2016

Ρεπορτάζ: Γιάννης Ντίνας

Οι Κανονιέρηδες πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα της Κυριακής, επικρατώντας εκτός έδρας των Λύκων Δήμου Παύλου Μελά με 3-1.

Το σκορ άνοιξε ο Κουμαλάτσιος με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 11ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Μανδήλης έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του στο 19ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο σκορ με τον Μπίκο στο 27ο λεπτό, αλλά έξι λεπτά αργότερα, οι Κανονιέρηδες πέτυχαν και τρίτο τέρμα στο παιχνίδι με τον Μανδήλη.

Το σκορ παρέμεινε έτσι μέχρι και το τέλος του αγώνα, με τους Κανονιέρηδες να παίρνουν δίκαια τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Λύκοι Δήμου Παύλου Μελά - Κανονιέρηδες 1-3

Σκόρερ: Κουμαλάτσιος (11’ πεν.), Μανδήλης (19’, 33’), Μπίκος (27’)

Διαιτησία: Παλαιολόγου (Νικολής – Τσακιρίδης)

ΛΥΚΟΙ: Καραντασιάδης, Αγγέλου, Πόζογλου Γεώργιος του Φώτη, Σαπρανίδης, Σαχινίδης, Ασατριάν, Μπίκος, Πόζογλου Γεώργιος, Καμπούρης, Ευθυμιάδης, Γκότζης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Δούμας, Κουκουλέκης

ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ: Αθανασούλης, Ιακωβίδης, Πολυχρονιάδης, Μπουκλής, Λαζαρίδης Θ. , Μπασιάκος, Ξανθόπουλος, Κουμαλάτσιος, Θεοδωρίδης, Λαζαρίδης Ν. , Μανδηλής

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Μέρμηγκας, Γιορτσάκος, Ντίνας