×

"Ματσάρα" στους Αμπελόκηπους με... χατ - τρικ Παπαποστόλου

στις 23/10/2016

Εκπληκτικός ήταν στους Αμπελόκηπους ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας, ο οποίος επικράτησε με 5-2 του Ηρακλή Αμπελοκήπων το πρωί της Κυριακής.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Σάρρο στο 19ο λεπτό, όμως οι φιλοξενούμενοι με αντεπίθεση διαρκείας, κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ σε 1-5 μέχρι το 89ο λεπτό.

Το τελικό 2-5 διαμόρφωσε στο 90ο λεπτό ο Χρήστος Αθανασιάδης, ενώ κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Γιάννης Παπαποστόλου, ο οποίος πέτυχε χατ – τρικ.

Ηρακλής Αμπελοκήπων - Ποσειδώνας Μηχανιώνας 2-5

Σκόρερ: Σάρρος (19’), Βέντσιος (40’), Παπαποστόλου Γ. (60’, 85’, 89’), Γκέρσι (63’), Αθανασιάδης (90’ πεν.)

Διαιτησία: Βουρνέλης (Πάτρας – Αϊναλής)

ΗΡΑΚΛΗΣ: Αζόβ, Σαμανίδης, Αρσενίδης (60’ Παππάς), Παναγιωτίδης, Σακαλής, Παπάζογλου (75’ Χουνουζίδης), Παπαιωάννου, Σάρρος, Τσεκερίδης (50’ Αθανασιάδης), Μαυρίδης, Σπάσης

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: Μορόζ, Γκέρσι, Τσουλφάς, Αποστολάκης (87’ Αθανασιάδης), Αθανασίου, Σταμίδης, Παπαφλωράτος (81’ Παπακωνσταντίνου), Βέντσιος, Τζημόπουλος, Μέσι (85’ Κάλφας), Παπαποστόλου Γ.