×

Εξαιρετικός ο Κιτσούκης και... νίκη για την Δόξα Ελπίδας

στις 23/10/2016

Η Δόξα Ελπίδας πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το πρωί της Κυριακής, επικρατώντας εκτός έδρας του Αστέρα Αμπελοκήπων με 3-1.

Το σκορ άνοιξε ο Κιτσούκης στο 8ο λεπτό, με τον ίδιο παίκτη στο 45ο λεπτό να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 68ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ο Κουγιουμτζίδης έκανε το 3-0 για την Δόξα, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 72ο λεπτό με όμορφη προσπάθεια ο Παφίλης για τον Αστέρα.

Αστέρας Αμπελοκήπων - Δόξα Ελπίδας 1-3

Σκόρερ: Κιτσούκης (8’, 45’), Κουγιουμτζίδης (68’ πεν.), Παφίλης (72’)

Διαιτησία: Σουλαμίδης (Βουκουρεσλής – Κρασάκης)

ΑΣΤΕΡΑΣ: Χατζημιμίκος, Μπαλία (79’ Ακριτίδης), Μανγκαφαρίδης, Τοτονίδης, Λάζος, Μαυρουδάκης, Παφίλης, Κοντοσιάδης (46’ Κίτσιος), Λαδέας, Βαταμίδης, Νικολαϊδης

ΔΟΞΑ: Γκλαβήνας, Αβραμίδης, Αγαθαγγελίδης, Παυλίδης, Πετρίδης, Κουγιουμτζίδης, Βασιλειάδης, Κιτσούκης (75’ Τουμανίδης), Περχανίδης, Παπακωνσταντίνου (90’ Γουματζίδης), Φολτίδης (83’ Πετρόπουλος)

Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 03 Νοεμβρίου 2016 09:49