×

Σπουδαία νίκη των Ακριτών Συκεών στην Ευκαρπία

στις 23/10/2016

Οι Ακρίτες Συκεών πήραν μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη, επικρατώντας της Δόξας Ρετζικίου με 3-2.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Παπαδόπουλο στο 8ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 21ο λεπτό έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 41ο λεπτό ο Γιάννου μείωσε για την Δόξα σε 2-1 και τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, το Ρετζίκι ισοφάρισε με τον Ταμπούρη.

Το τελικό 3-2 υπέρ των Ακριτών διαμόρφωσε στο 85ο λεπτό ο Αθανασίου.

Δόξα Ρετζικίου - Ακρίτες Συκεών 2-3

Δοκάρι: Βασαίτης (9’)

Σκόρερ: Παπαδόπουλος Θ. (12’, 21’), Γιάννου (41’), Ταμπούρης (48’), Αθανασίου (85’)

Διαιτησία: Αντωνίου (Κουφός – Κώτσου)

ΔΟΞΑ: Μαρκίδης, Ιωαννίδης, Τουλιάς, Τουρσίδης, Κλαδάκης, Πίσας (40’ λ.τ Κύρκος), Τάσι (32’ λ.τ Καμτσής), Γιάννος, Ανδρονικίδης, Μουταφτσής, Ταμπούρης

ΑΚΡΙΤΕΣ: Τσιαμπέρας, Γεωργιάδης, Κοκκινίδης, Ευλογημένος, Χριστοδουλίδης, Βασαϊτης, Οκριασβίλι (65’ Μυλωνάς), Μουρατίδης (75’ Αθανασίου), Παπαδόπουλος Γ. , Παπαδόπουλος Θ. (85’ Πανόπουλος), Νικολαίδης