×

Δεν... κρατιέται ο ΠΑΟΔ, νίκησε και στη Νεάπολη!

στις 23/10/2016

Ρεπορτάζ: Γιάννης Ντίνας

Ο ΠΑΟ Διοικητηρίου πήρε μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη το πρωί της Κυριακής, επικρατώντας του Αθλητικού Συλλόγου της Νεάπολης με 2-1.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Τσιγγερλιώτη στο 52ο λεπτό, με τον ΠΑΟΔ να ισοφαρίζει αρχικά με τον Μώκο στο 59ο λεπτό και τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Τιμπλαλέξης έδωσε προβάδισμα για την ομάδα του με 2-1.

Οι δυο ομάδες έδωσαν μάχη, η μία για να ισοφαρίσει και η άλλη για να κρατήσει το σκορ, με νικητές τελικώς τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι φέτος δείχνουν πολύ καλά δείγματα γραφής στους αγωνιστικούς χώρους.

Στο 33ο λεπτό, ο ΠΑΟΔ έχασε πέναλτι, με τον Κούτουλα, ο οποίος εκτέλεσε με τον Σωτηρίου, τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να αποκρούει.

ΑΣ Νεάπολης - ΠΑΟ Διοικητηρίου 1-2

Σκόρερ: Τσιγγερλιώτης (52’), Μώκος (59’), Τιμπλαλέξης (63’)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης Κ. (Λεζάης – Παπαδοπούλου Ζ.)

ΝΕΑΠΟΛΗ: Σωτηρίου, Δέλιος, Κούλογλου, Μισιούδης, Γενετίδης, Σιδηρόπουλος, Πολυζωνίδης, Τιχάλας, Θεοδωρίδης, Τσιγγερλιώτης, Παμπουκίδης

Ακόμη αγωνίστηκαν οι: Παπαδόπουλος, Κατσάρος, Ρουμελιώτης

ΠΑΟΔ: Ανθιμίδης, Καλπέας, Χαλκόπουλος, Γερομανώλης, Σταματίου, Τόπτσι, Γκαρσία, Κούτουλας, Τιμπλαλέξης, Μώκος, Καραμανλής

Ακόμη αγωνίστηκαν οι: Γεωργιάδης, Τζίκας, Βασιλείου