×

Μεγάλη ανατροπή και.. νίκη για τον Κεραυνό Κολχικού

στις 23/10/2016

Ο Κεραυνός Κολχικού, πραγματοποιώντας μια πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης επικρατώντας εντός έδρας της Νέας Γενεάς Ασβεστοχωρίου με 4-2.

Το σκορ άνοιξε ο Αναστασιάδης στο 20ο λεπτό για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 30ο λεπτό έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του.

Πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, στο 44ο λεπτό, ο Μαλαμίδης μείωσε για τον Κεραυνό, ενώ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, την σκυτάλη στην διαμόρφωση του σκορ πήρε ο Πεταλωτής, ο οποίος με δύο γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών έκανε την ανατροπή του σκορ για το Κολχικό σε 3-2.

Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Πεταλωτής στο 70ο λεπτό.

Κεραυνός Κολχικού - Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου 4-2

Σκόρερ: Αναστασιάδης (20’, 30’), Μαλαμίδης (44'), Ιορδανόπουλος (53', 57'), Πεταλωτής (70')

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης (Μπότος – Παπαναστασίου)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Παπαδόπουλος, Μπουλουκάς, Ευθυμιάδης, Σαλτίρης, Μαλαμίδης, Σαββίδης (65’ λ.τ Αδαμίδης), Μαμουλίδης (46’ Τσερνώφ), Μεσκούρτι (46’ Γκούνιος), Ιορδανόπουλος, Πεταλωτής, Σολωμονίδης

ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ: Καλίγκος, Παναγιωτίδης (85’ Αρμάτι), Κρίκος, Δελής, Μπάρμπας, Σαμαράς (55’ Γκαλινίδης), Καμπέρι, Κουγιούλης (70’ Αντωνίου), Αναστασιάδης, Μάλτος, Καπράλος

Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα, 24 Οκτωβρίου 2016 01:17