×

Εκπληκτική νίκη του Αετού Βασιλικών επί του Αστέρα Ραιδεστού

στις 23/10/2016

Ο Αετός Βασιλικών πήρε μια σπουδαία εντός έδρας νίκη, επικρατώντας του Αστέρα Ραιδεστού με 2-1.

Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με οτν Μπαμπικέρ στο 9ο λεπτό, όμως ο Αετός ισοφάρισε με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λευκαρίτη στο 37ο λεπτό και ο Κόλα στο 66ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Οι ποδοσφαιριστές, ο προπονητής και το διοικητικό συμβούλιο του Αετού Βασιλικών, εύχονται στον ποδοσφαιριστή μας Παπαδοπουλο βίον ανθοσπαρτον και ευτυχισμένο και δυστυχώς έχοντας και την άλλη όψη του νομίσματος στον ποδοσφαιριστή μας Σιάφο να πάνε όλα καλά στις εξετάσεις του από τον τραυματισμό του και να επιστρέψει ακόμα και αύριο κοντά μας.

Αετός Βασιλικών - Αστέρας Ραιδεστού 2-1

Σκόρερ: Μπαμπικέρ (9’), Λευκαρίτης (37’ πεν.), Κόλα (66’)

Διαιτησία: Λυμπούδης (Παπαδόπουλος Η. – Πάτρας)

ΑΕΤΟΣ: Πραφτσιάρης, Συρόπουλος, Αστερίου, Μπάρας, Κόλα, Μπουσνάκης Α. , Χάρος, Φούσκας, Καράνταλης, Λευκαρίτης, Σιάφος

Αλλαγές Αετού: Νάνου, Κουζμάνης, Μπουσνάκης Αλ. , Στέφος, Κουζιάρης, Τριανταφυλλίδης, Γιαννακόπουλος

ΑΣΤΕΡΑΣ: Κουγιουμτζόγλου, Ζέρβας, Γιορμπαλίδης, Παπαγεωργίου, Λαμπρόπουλος, Κατσαούνης, Μπαμπικέρ, Παπαιωάννου, Ανδρεάδης, Γκιάτα, Νικολαϊδης

Αλλαγές Αστέρα: Χριστοδούλου, Σωτηριάδης, Τζάρτζαλος, Μπιμπιλτζής, Ζήσης, Καράι, Ποργιαζίδης