×

"Απέδρασε" με τη νίκη ο ΠΑΟ Δορκάδας από την Άσσηρο

στις 23/10/2016

Ο ΠΑΟ Δορκάδας πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα της Κυριακής, επικρατώντας εκτός έδρας της Δόξας Ασσήρου με 3-1.

Το συγκρότημα του Μαργαρίτη Κεχαγιά προηγήθηκε στον αγώνα με τον Προβατίδη στο 8ο λεπτό και οκτώ λεπτά μετά, ο Σπυρίδης έκανε δύο τα τέρματα των φιλοξενουμένων.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Γιαννακίδη στο 37ο λεπτό, με την Δορκάδα να ολοκληρώνει τον αγώνα στο 89ο λεπτό, με τον Κεχαγιά ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Στο 65ο λεπτό, η Δορκάδα έχασε πέναλτι με τον Ιωσηφίδη.

Δόξα Ασσήρου - ΠΑΟ Δορκάδας  1-3

Αποβολή: Βήτας (75’)

Σκόρερ: Προβατίδης (8’), Σπυρίδης (16’), Γιαννακίδης (37’), Κεχαγιάς (89’)

Διαιτησία: Μπάτζιος (Στάγκος – Παπαδόπουλος)

ΔΟΞΑ: Σουρλής, Καραπατσιάς, Γκαγκάτσης, Βρανός, Ζουμπούλης Π. , Αντρέα, Ζουμπούλης Σ. , Μουρτσιώκης Σ. , Κυνηγός, Αφρούδας, Γιαννακίδης

Πάγκος Δόξας: Σιώκατας, Βήτας, Μουρτσιώκης Α. , Μαυρίδης, Ναζαρίδης, Κοπέλης, Βαλασίδης

ΔΟΡΚΑΔΑ: Μπαλάσκας, Μυλωνάς, Τσόπο, Τσαγκαρλής, Φαχαντίδης, Ζογλοπίτης, Ιωσηφίδης, Βασλής, Σπυρίδης, Γιαλαμίδης, Προβατίδης

Ακόμη αγωνίστηκαν οι: Κεχαγιάς