×

Μεγάλη νίκη της Νικόπολης επί της ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας

στις 20/11/2016

Η Νικόπολη παίζοντας με ψυχή σε όλο τον αγώνα, πήρε ένα σπουδαίο "διπλό" στον Άγιο Παύλο, επικρατώντας της ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας με σκορ 2-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο παιχνίδι με τον Παπαχρήστου στο 21ο λεπτό, με το 1-0 υπέρ των γηπεδούχων να παραμένει μέχρι το τέλος του πρώτου μέρος.

Στο 52ο λεπτό, η Νικόπολη ισοφάρισε με τον Πότσι σε 1-1, ενώ ο ίδιος παίκτης με όμορφη ενέργεια έκανε το 2-1 στο 90ο λεπτό, δίνοντας στην ομάδα του μια πολύ σημαντική νίκη.

ΠΑΕ Τερψιθέας Ευαγγελίστριας - ΑΜΣ Νικόπολη 1-2

Σκόρερ: Παπαχρήστου (21’), Πότσι (52’, 90’)

Διαιτησία: Βέρρος (Ντότης – Φακάνας)

ΤΕΡΨΙΘΕΑ: Μπογδάνος, Κατσίρης, Δεμίρης, Βασιλειάδης, Κέντρος, Νίκου Λάππας Α. , Μπούρτζος, Νίκου Λάππας Π. (60’ Πάτσο), Σκοτίδας (66’ Τόλιος, 79’ Σοφιάς), Νόικος, Παπαχρήστου

Στον πάγκο της Τερψιθέας οι: Τσανδάρης, Τόλιος, Δεμίρης, Κόλιας, Σόφιας, Πάτσο, Καρακώτσογλου

ΝΙΚΟΠΟΛΗ: Λεπίδης, Γκιόκας, Τσιτλαχίδης, Ιωαννίδης, Πουτακίδης, Μποζίδης, Πότσι, Κώτσης (20’ Κεκτσίδης, 66’ Τζιαφέρης), Αραμπατζής, Καλμέτη, Ατματζίδης (76’ Λιάτης)

Στον πάγκο της Νικόπολης οι: Μπερμπέρης, Χριστοφορίδης, Τζιαφέρης, Βέττης, Αναστασιάδης, Λιάτης, Κεκτσίδης