×

"Εξάσφαιρος" ο Αριστοτέλης Καλαμαριάς απέναντι στην Ένωση Ανθοκήπων Καρατάσου

στις 26/11/2016

Ο Αριστοτέλης πάιζοντας πολύ όμορφο ποδόσφαιρο, πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας την Ένωση Ανθοκήπων Καρατάσου με 6-0.

Το σκορ άνοιξε στο 5ο λεπτό ο Νικολαϊδης, με το 1-0 να είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος του αγώνα, στο 60ο λεπτό έκανε το 2-0 ο Βασίλης Πλιάκης, στο 65ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ο Κοκκινίδης έκανε τρία τα τέρματα του Αριστοτέλη και στο 67ο λεπτό ο Μετσάι έκανε το 4-0.

Το τελικό 6-0 διαμορφώθηκε από τους Γιαλδιζή, ο οποίος μπήκε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο (80ο λεπτό) και Πλιάκη Γ. (89ο λεπτό).

Αριστοτέλης - Ενωση Ανθοκήπων Καρατάσου 6-0

Σκόρερ: Νικολαϊδης (5’) Πλιάκης Β. (60’), Κοκκινίδης (65’ πεν.), Μετσάι (67’), Γιαλδιζής (80’), Πλιάκης Γ. (89’)

Διαιτησία: Φουστάνας (Λεζάης – Παπαδόπουλος)

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ: Γαλανίκας, Μουζουλουκτσής, Πλιάκης Β. , Παρταλιός, Βασίλη, Κοκκινίδης, Μετσάι, Κρέκα, Χατζόπουλος, Πλιάκης Γ. , Νικολαϊδης

ΕΝΩΣΗ: Σιαμπλίδης, Σταμπουλίδης, Μιχαλάκης, Παπαδόπουλος, Παπαδόπουλος, Χήρας, Γκαρίλης, Αυλωνίδης, Μαρκάκης, Σκέντζας, Καλλής