×

"Ποντιακό" πάρτι, νίκη για την Θύελλα Περιστερώνα επί της Λητής

στις 27/11/2016

Η Θύελλα Περιστερώνα πήρε μια πολύ σημαντική εντός έδρας νίκη το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας τον Μακεδονικό Λητής με σκορ 4-2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 10ο λεπτό με τον Σάιντ, ενώ στο 17ο λεπτό, ο Πεχλιβανίδης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, έκανε δύο τα τέρματα της Θύελλας. Στο 41ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Ρετζέπη σε 2-1, όμως η Θύελλα με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, στο 47ο λεπτό με τον Παυλίδη έκαναν το 3-1.

Στο 73ο λεπτό ο Σάιντ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι έκανε τέσσερα τα τέρματα της ομάδας του, ενώ το τελικό 4-2 διαμόρφωσε με ωραίο γκολ στο 75ο λεπτό ο Παρμαξίδης.

Θύελλα Περιστερώνα - Μακεδονικός Λητής 4-2

Αποβολή: Πιτσινέλης (60’)

Σκόρερ: Σάιντ (10’, 73'), Πεχλιβανίδης (17’ πεν.), Ρετζέπης (41’), Παυλίδης (47’), Παρμαξίδης (75’)

Διαιτησία: Τονίδης (Ντάβελας – Πατσιάς)

ΘΥΕΛΛΑ: Καλτσίδης, Κάλτσος, Τσόμπανος, Παυλίδης, Δέντσας, Καλαποδόπουλος, Χατζησεβαστός, Χαλαζίας, Σάιντ, Πεχλιβανίδης, Μπουρνουξούζης

ΛΗΤΗ: Τουμπέλης, Πουρζιτίδης, Πιτσινέλης, Λιάτσικος, Βαγγελόπουλος, Παρμαξίδης, Ρετζέπης, Αρνείδης, Τόνας, Δασίλας, Καρυπίδης

Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 27 Νοεμβρίου 2016 19:16