×

Εξαιρετική εμφάνιση και... νίκη για τους Κανονιέρηδες στο Ηράκλειο (pics)

στις 27/11/2016

Ρεπορτάζ: Γιάννης Ντίνας

Οι Κανονιέρηδες, παίζοντας πολύ όμορφο ποδόσφαιρο, συνέχισαν με νίκη τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας, κερδίζοντας εκτός έδρας την Νίκη Ηρακλείου με 2-0.

Στο 18ο λεπτό, ο Σταμπουλίδης άνοιξε το σκορ για τους Κανονιέρηδες, ενώ στο 75ο λεπτό ο Ιακωβίδης με όμορφη ενέργεια έκανε το 2-0. Στο 86ο λεπτό, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι (στη φάση αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων Αθανασούλης), την εκτέλεση ανέλαβε ο Κουμάνης, ο οποίος αστόχησε.

Οι Κανονιέρηδες στα τελευταία λεπτά έχασαν πολλές ευκαιρίες για να κάνουν και το τρίτο τους γκολ στο παιχνίδι. Τέλος, η ομάδα του Φώτη Μούντα συγχαίρει την Νίκη Ηρακλείου για την άψογη φιλοξενία.

Νίκη Ηρακλείου - Κανονιέρηδες 0-2

Αποβολή: Αθανασούλης (83’)

Δοκάρι: Στεφανίδης (80’)

Σκόρερ: Σταμπουλίδης (18’), Ιακωβίδης (75’)

Διαιτησία: Παρασκευάς (Βελούδης – Παπανώτας)

ΝΙΚΗ: Κούσι, Κασαπόγλου (84’ Κρυωνάς), Στεφανίδης, Γεωργάκενας, Κουμάνης, Κοσαξίδης, Καπανάτζε, Γουνιώτης Ι. , Μόσχου (61’ Γουνιώτης), Βάνης, Χαραλαμπίδης (72’ Τζήκας)

ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ: Αθανασούλης, Θεοδωρίδης (85’ Θεοφάνους), Κουμαλάτσιος, Μπασιάκος, Λαζαρίδης Θ. , Ξανθόπουλος, Μανδηλής (65’ Ιακωβίδης), Λαζαρίδης Ν. , Σταμπουλίδης (79’ Πολυχρονιάδης), Καρανικόλας, Βάκο