×

Με κορυφαίο τον Χριστοδουλίδη, νίκησαν οι Ακρίτες Συκεών την Νικόπολη

στις 03/12/2016

Οι Ακρίτες Συκεών πήραν μια πολύ σημαντική εντός έδρας νίκη, επικρατώντας του Αθλητικού Μορφωτικού Συλλόγου της Νικόπολης με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο παιχνίδι με τον Αραμπατζή, όμως οι Ακρίτες ισοφάρισαν στο 28ο λεπτό με το πολύ ωραίο γκολ του Χριστοδουλίδη.

Η αναμέτρηση είχε πολλές φάσεις μέχρι και το τέλος, σκληρές μονομαχίες, όμως η ομάδα η οποία χαμογέλασε τελικώς, ήταν οι Ακρίτες Συκεών, καθώς στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Χριστοδουλίδης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, διαμόρφωσε το τελικό 2-1 υπέρ της ομάδας του.

Ακρίτες Συκεών - ΑΜΣ Νικόπολη 2-1

Σκόρερ: Αραμπατζής (12’), Χριστοδουλίδης (28’, 90’)

Διαιτησία: Ζαφειρόπουλος (Παπακίπης – Δεμερτζής)

ΑΚΡΙΤΕΣ: Τσιαμπέρας, Παπαδόπουλος Θ. , Κοκκινίδης, Ευλογημένος, Χριστοδουλίδης, Βασαίτης, Μυλωνάς, Χατζηβασιλειάδης, Παπαδόπουλος Γ. , Νικολαϊδης, Πανόπουλος

ΝΙΚΟΠΟΛΗ: Λεπίδης, Μπερμπέρης, Τσιτλαχίδης, Πουτακίδης, Δουλγερίδης, Μποζίδης, Καρβούνης, Πότσι, Αναστασιάδης, Καλμέτη, Αραμπατζής