×

Εξαιρετικός ο Εθνικός Μετεώρων, κέρδισε με 5-0 την ΑΕ Καλλιθέας

στις 04/12/2016

Ο Εθνικός Μετεώρων, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, κερδίζοντας την ΑΕ Καλλιθέας με 5-0.

Το σκορ άνοιξε ο Αμαρίλντο στο 20ο λεπτό, ενώ ο Ελευθεριάδης δέκα λεπτά μετά έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του. Στο 42ο λεπτό, ο Γιαννόπουλος με όμορφη ενέργεια έκανε το 3-0, το σκορ το οποίο έμελλε να ήταν το τελικό του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Εθνικός κέρδισε με 5-0, χάρις στα δύο τέρματα του Ελευθεριάδη (65ο λεπτό) και του Βασιλειάδη στο 77ο λεπτό.

Εθνικός Μετεώρων - ΑΕ Καλλιθέας - Παν. Φανερωμένη 5-0

Σκόρερ: Αμαρίλντο (20’), Ελευθεριάδης (30’, 65’), Γιαννόπουλος (42’), Βασιλειάδης (77’)

Διαιτησία: Τσακιρίδης (Κατσαντούρας – Γεωργιάδης)

ΕΘΝΙΚΟΣ: Σγουρομάλης, Ταρασίδης, Ντόκε, Μωυσίδης, Καραβυζίνιας, Γκροπάι, Νοτάκης, Παπαγιαννίδης, Ελευθεριάδης, Κάνο, Γιαννόπουλος

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Μαυρομάτης, Φιλιππίδης, Μάλαμας, Τάτσης, Κέζος, Παπαδάκης, Κουσατάλογλου, Μαλαμάς, Τσανακτσίδης, Διαμαντίδης, Σαμιώτης