×

Ισόπαλο το ντέρμπι στους Αμπελοκήπους μεταξύ ΑΕΑ και Αγχιάλου

στις 10/12/2016

Στο γήπεδο των Αμπελοκήπων, η ΑΕΑ μετά από ένα πολύ ενδιαφέρον ματς, ήρθε ισόπαλη αντιμετωπίζοντας τον ΜΑΣ Αγχιάλου με σκορ 2-2.

Το σκορ άνοιξε γι ατην Αγχίαλο στο 5ο λεπτό ο Σαράντης, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν άμεσα με τον Μότσανο στο 8ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με τον Σαράντη στο 14ο λεπτό, με το 2-1 να έμελλε να ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Οι δυο ομάδες έπαιξαν πολύ καλά στο δεύτερο ημίχρονο, μόχθησαν για να νικήσουν με την ΑΕΑ τελικώς να καταφέρνει να φτάνει σε ένα γκολ, αυτό της ισοφάρισης στο 88ο λεπτό με τον Καλπαζίδη, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό σκορ 2-2.

ΑΕ Αμπελοκήπων - ΜΑΣ Αγχιάλου 2-2

Σκόρερ: Σαράντης Δ. (5’, 14’), Μότσανος (8’), Καλπαζίδης (88’)

Διαιτησία: Αγγελάκης (Παπαδόπουλος – Τσιότσιος)

ΑΕΑ: Σαρηγιαννίδης, Παζαρόγλου (46’ Δενεσίδης), Σιμιγδαλάς, Σταυρής, Ποντίκης, Λύτας, Καλπαζίδης, Χιμιτίδης, Μότσανος (84’ Μήτσογλου), Τουτζιάρης, Καραγκιοζίδης (63’ Κουρτζελίδης)

ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Μπαξεβάνης, Πεκάκου, Αρβανιτίδης, Πετράς, Τικόζογλου, Ιωάννου, Παπαγεωργίου, Μπαρπούτας, Αϊβάζογλου (74’ Σαράντης Λ.), Σαράντης Δ. , Τοπουζίδης