×

Εκπληκτική η Δόξα Ασσήρου, έριξε "ντόρτια" στο Ασβεστοχώρι

στις 11/12/2016

Η Δόξα Ασσήρου, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το πρωί της Κυριακής, κερδίζοντας την Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου εντός έδρας με σκορ 4-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ από το 14ο λεπτό με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γιαννακίδη, ενώ λίγα λεπτά αργότερα, ο Βήττας έκανε δύο τα τέρματα της Ασσήρου.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με τον Παναγιωτίδη, όμως τελικώς αυτό το γκολ δεν ήταν αρκετό, όπως αποδείχθηκε.

Στο 62ο λεπτό, οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με αέρα δύο τερμάτων στο παιχνίδι, αφού στο 62ο λεπτό ο Μουρτσιώκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το 3-1, ενώ το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε από τον Βήττα στο 85ο λεπτό.

Δόξα Ασσήρου - Νέα Γενεά Ασβεστοχωρίου 4-1

Σκόρερ: Γιαννακίδης (14’ πεν.), Βήττας (23’, 85’), Παναγιωτίδης (39’), Μουρτσιώκης (62’ πεν.)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης (Φάκανος – Δημητριάδης)

ΔΟΞΑ: Σουρλής, Βρανός, Γουνιώτης, Αγγελίδης, Ζουμπούλης Π. , Αντρέα, Ζουμπούλης Σ. , Μιζούρι, Γιαννακίδης, Μουρτσιώκης, Βήττας

ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ: Καλίγκος, Παναγιωτίδης, Κάκος, Δελής, Λιθοξόπουλος, Σίσκος, Καμπέρι, Σαμαράς, Κοπαλίδης, Βερτουδάκης, Ζουλάρι