×

Τα... αδέρφια "καθάρισαν" την νίκη για τα Χελιδόνια

στις 17/12/2016

Τα Χελιδόνια, παίζοντας πολύ όμορφο ποδόσφαιρο, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας τον Κεραυνό Αγίου Παύλου με 3-1.

Το σκορ άνοιξε στο 26ο λεπτό ο Ματθαίος Ματθαιόπουλος, ενώ στο 50ο λεπτό, ο Πέτρος Ματθαιόπουλος έκανε δύο τα τέρματα των Χελιδονιών.

Ο Κεραυνός κατάφερε να μειώσει στο 55ο λεπτό σε 2-1, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό όπως αποδείχθηκε και στο 88ο λεπτό, οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το τελικό 3-1 με τον Αγγελίδη.

Οι ποδοσφαιριστές των Χελιδονιών, αφιέρωσαν την νίκη στον τραυματία Ξενοφώντος, ο οποίος θα μείνει εκτός αγωνιστικών χώρων, λόγω του σοβαρού τραυματισμού του στο παιχνίδι κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ Σταυρού.

Χελιδόνια - Κεραυνός Αγίου Παύλου 3-1

Αποβολή: Σαμαράς (32’)

Σκόρερ: Ματθαιόπουλος Μ. (26’), Ματθαιόπουλος Π. (50’), 55’ Αγγελίδης (88’)

Διαιτησία: Παλιούρας (Λέκκας - Αλμπανίδου)

ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ: Πετράκης, Αγγελίδης, Κριτσιάνης (80’ Κίστης), Ντρίζα, Τσιαϊλιάνης, Πιπιλίκας, Καραγκούνης (58’ Αναστασιάδης), Μουμτζής, Καραμπίνας, Ματθαιόπουλος Μ. , Ματθαιόπουλος Π. (46’ Ορφέας)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Σεμπίρης, Ζιάκος, Σαμαράς, Αβραμίδης, Τσιούχας, Σπηλιώτης, Κίνης, Βαρνάς, Ερμής, Μπαργιώτας