JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Θρίαμβος.....για την ΑΕ Πυλαίας επί των Ταγαράδων με 4-0 !

Θρίαμβος.....για  την ΑΕ Πυλαίας επί των Ταγαράδων με 4-0 !
στις 21/01/2017

Η ΑΕ Πυλαίας πήρε μια πολύ σημαντική εντός έδρας νίκη το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας τον Θρίαμβο Ταγαράδων με το εμφατικό 4-0.

Οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν δραστήριοι από τα πρώτα λεπτά και πέτυχαν γκολ στο 29ο λεπτό με τον Τσιούκα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 34ο λεπτό, όμως η προσπάθεια του Ελέζι, σταμάτησε στο δοκάρι. Στο 62ο λεπτό, η ΑΕΠ έκανε δύο τα τέρματά της με τον Μπάκα και στο 76ο λεπτό έγινε μία από τις φάσεις του αγώνα.

Η Πυλαία κέρδισε πέναλτι με τον Γεράκη του Θριάμβου να αντικρίζει την κόκκινη κάρτα. Από εκείνο το σημείο και μετά, οι Ταγαράδες έπαιζαν με δέκα παίκτες. Την εκτέλεση του πέναλτι την ανέλαβε ο Σεγκέρκι, ο οποίος ευστόχησε για το 3-0.

Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε από τον Σπανό στο 86ο λεπτό, με την Πυλαία να πανηγυρίζει μια πολύ μεγάλη και σπουδαία νίκη.

ΑΕ Πυλαίας - Θρίαμβος Ταγαράδων 4-0

Αποβολή: Γεράκης (76’)

Δοκάρι: Ελέζι (34’)

Σκόρερ: Τσιούκας (29’), Μπάκας (62’), Σεγκέρκι (76’ πεν.), Σπανός (86’)

Διαιτησία: Μπούτσικος (Τσιότσιος – Τασόπουλος)

ΑΕΠ: Κυρίμης, Καραμήτσιος, Υφαντίδης, Σούσκας, Τσιούκας (80’ Κεραμιδάς), Μπάκας, Δανιόλος (85’ Παντελίδης), Μπαμπαϊτης, Λογγινίδης (76’ Σπανός), Κόντος, Σεγκέρκι

ΘΡΙΑΜΒΟΣ: Μπρέντας, Χαλλούλι Αντίλ, Κατσίρης (46’ Παπαδόπουλος Γ.), Χαλλούλι Αντνάν, Γεράκης, Καπουσούζης, Ελέζι (58’ Τόμογλου), Τζώτζης, Τσελεκίδης (78’ Τσελεπίδης), Παπαδόπουλος Ζ. , Χαλλούλι Τ.

Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 21 Ιανουαρίου 2017 22:14