×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

"Εκρηκτικός" ο Άρης Καβαλαρίου στην Άσσηρο με χατ - τρικ του Μακρίδη

στις 22/01/2017

Ο Άρης Καβαλαρίου, παίζοντας πολύ όμορφο ποδόσφαιρο και έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τον Μακρίδη, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας την Δόξα Ασσήρου με 4-1.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 40ο λεπτό με τον Κοσμούδη, ένα γκολ το οποίο δεν πανηγυρίστηκε για πολύ ώρα, καθώς τρία λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Γιαννακίδη, δίνοντας μεγάλο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μακρίδης πήρε το... όπλο του και με χατ - τρικ τερμάτων, έθεσε σε θέση οδηγού τον Άρη Καβαλαρίου, ο οποίος πανηγύρισε μία ακόμη δίκαιη νίκη.

Δόξα Ασσήρου - Αρης Καβαλαρίου 1-4

Σκόρερ: Κοσμούδης (40’), Γιαννακίδης (43’), Μακρίδης (60’, 66’, 81’)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης Γ. (Κουφός – Νταρής)

ΔΟΞΑ: Σουρλής, Βρανός (63’ Καλτσάς), Γκουνιώτης, Αγγελίδης, Βουλγαράκης, Ανδρέα, Ζουμπούλης Λ. , Ζουμπούλης Σ. , Βήττας, Γιαννακίδης, Μουρτσιώκης (78’ Μιζούρι)

ΑΡΗΣ: Βαρούτης, Φυντανίδης, Ζαχαριάδης, Καρυοφυλλίδης, Στόικος, Σπυρινούδης, Μπουλαλάς (79’ Χατζηγεωργίου), Χατζησαββίδης (70’ Εγγλέζος), Κοσμούδης, Παπαδόπουλος (83’ Μπαρούτας), Μακρίδης