×

Εκπληκτικός ο Μακεδονικός Αγίου Βασιλείου, νίκησε με 2-0 την Δορκάδα

στις 22/01/2017

Ο Μακεδονικός Αγίου Βασιλείου, πήρε μια σπουδαία εντός έδρας νίκη το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας τον ΠΑΟ Δορκάδας με τελικό σκορ 2-0.

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν με ψυχή και πάθος για εννενήντα λεπτά και έτσι πήραν μια πολύ σπουδαία νίκη. Το 1-0 έγινε στο 58ο λεπτό από τον Σαμουρέλη, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε από τον Κατρατζόγλου στο 83ο λεπτό.

Ο Μακεδονικός είχε και δύο δοκάρια στο παιχνίδι, στο 43ο λεπτό με τον Νικολαϊδη και στο 79ο λεπτό με τον Κατρατζόγλου.

Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου - ΠΑΟ Δορκάδας 2-0

Δοκάρι: Νικολαϊδης (43’), Κατρατζόγλου (79’)

Σκόρερ: Σαμουρέλης (58’), Κατρατζόγλου (83’)

Διαιτησία: Αγγελάκης (Τσιότσιος – Ντάβελας)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Διαμαντής, Χαϊντούτης, Τσελεκίδης, Λεονταρίδης, Καραχάλιος, Μωυσίδης Ν. , Ανδρεανίδης, Κύρτσος (57’ Τοσκάι), Νικολαϊδης, Σαμουρέλης (83’ Καραθεοδώρου), Κατρατζόγλου (86’ Λίγδας)

ΔΟΡΚΑΔΑ: Μπαλάσκας, Μυλωνάς (82’ Βασιλείου), Κόμπο, Τσαγκαρλής (72’ Σπυρίδης), Φαχαντίδης, Ζογλοπίτης, Προβατίδης, Βασλής, Στεργιανάς, Γιαλαμίδης, Ιωσηφίδης

Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 22 Ιανουαρίου 2017 19:57