×

Μεγάλη νίκη για το Πέρα, επικράτησε με 2-0 του Αετού Βασιλικών

στις 28/01/2017

Το Πέρα, πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας τον Αετό Βασιλικών με τελικό αποτέλεσμα 2-0.

Οι γηπεδούχοι του Ηρακλή Μακρίδη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και στο 20ο λεπτό, άνοιξαν το σκορ με τον Παπαδόπουλο. Τα Βασιλικά, έκαναν μεγάλη προσπάθεια για να ισοφαρίσουν, αλλά δεν κατάφεραν και στο 85ο λεπτό το Πέρα διαμόρφωσε το τελικό 2-0 και πάλι με τον Παπαδόπουλο.

Στο 65ο λεπτό, ο Σαπαρίδης αποβλήθηκε από τον αγώνα και το Πέρα αγωνιζόταν με δέκα παίκτες.

Πέρα - Αετός Βασιλικών 2-0

Αποβολή: Σαπαρίδης (65’)

Σκόρερ: Παπαδόπουλος (20’, 85’)

Διαιτησία: Ελευθεριάδου (Παπαδόπουλος – Δημάκας)

ΠΕΡΑ: Λάτσιος, Καρακατσάνης, Καρανικόλας, Νταρλαγιάννης, Θεοδοσιάδης, Μαστροδήμος, Σωτηριάδης, Σαπαρίδης, Παπαδόπουλος (87’ Τιτόπουλος), Λαζαρίδης (74’ Τσομπανίδης), Δέλλιος (50’ Λάππας)

ΑΕΤΟΣ: Σαράφης, Μπουσνάκης Α. , Αστερίου, Χοχασβίλι, Χάρος, Μπουσνάκης, Μελλίδης, Κόλα, Παπαδόπουλος, Λευκαρίτης, Γιαννακόπουλος

Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 28 Ιανουαρίου 2017 19:15