×

Το... βιολί τους οι Κανονιέρηδες, κέρδισαν με 4-0 την Ακαδημία Ζάχου

στις 28/01/2017

Οι Κανονιέρηδες, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας την Ακαδημία Ζάχου με 4-1.

Το σκορ άνοιξε ο Καρανικόλας στο 38ο λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα με το γκολ του Στράντζαλη. Πριν λήξει το πρώτο μέρος, οι Κανονιέρηδες πήραν εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με τον Λαζαρίδη.

Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε από τα δύο προσωπικά γκολ του Μανδηλή στο 80ο και το 85ο λεπτό.

Ακαδημία Ποδ. Ζ. Ζάχος - Κανονιέρηδες 1-4

Σκόρερ: Καρανικόλας (38’), Στράντζαλης (40’), Λαζαρίδης (45’), Μανδηλής (80’, 85’)

Διαιτησία: Ιωακειμίδης (Ουζούνογλου – Χατζηβασιλείου Β.)

ΑΚ. ΖΑΧΟΥ: Γεμετζής, Κυριακού, Καρσλίδης, Ζάχου Α. , Παυλίδης, Ζάχου Αλ. , Καραπαναγιωτίδης (80’ Μπαξεβανίδης), Ξούρας, Φλυτζάνης (46’ Μουρτζόγλου), Νάνος, Στράντζαλης

ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ: Αθανασούλης, Θεοδωρίδης, Μπάκο, Μπασιάκος, Λαζαρίδης Θ. , Κουμαλάτσιος, Ιακωβίδης (72’ Λαζαρίδης Ν.), Μανδηλής (87’ Καρράς), Σταμπουλίδης, Καρανικόλας, Πολυχρονιάδης (79’ Χαριτίδης)