×

Με σκόρερ τον Πλατάκη, νικηφόρα συνέχισε η Θύελλα Περιστερώνας

στις 29/01/2017

Η Θύελλα Περιστερώνας συνέχισε νικηφόρα το πρωτάθλημα, κερδίζοντας το πρωί της Κυριακής τον Άρη Ξηροποτάμου με τελικό σκορ 1-0.

Στο 4ο λεπτό, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, έχοντας δοκάρι με τον Δημητριάδη, ενώ έξι λεπτά μετά, κέρδισαν πέναλτι, την εκτέλεση την οποία ανέλβε ο Πεχλιβανίδης, με την μπάλα να χτυπα στο δοκάρι.

Στο 35ο λεπτό, η Θύελλα κατάφερε να προηγηθεί με το γκολ του Πλατάκη. Στο 45ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν νέα ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, όταν η προσπάθεια του Γκάτζο σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος, οι δύο ομάδες δημιούργησαν φάσεις, με το 1-0 όμως να παραμένει ανέπαφο.

Θύελλα Περιστερώνα - Αρης Ξηροποτάμου 1-0

Αποβολή: Αποστολίδης Π. (64’)

Δοκάρι: Δημητριάδης (4’), Γκάτζο (45’)

Σκόρερ: Πλατάκης (35’)

Διαιτησία: Καλεμκερίδης (Δημάκης – Παυλίδης)

ΘΥΕΛΛΑ: Καλτσίδης, Κάλτσος (46’ Δέντσας), Τσόμπανος, Παυλίδης, Τσιλιγγερίδης, Καλαποδόπουλος, Γκάτζο (57’ Χαλαζίας), Ρενάλντο, Δημητριάδης, Πεχλιβανίδης, Πλατάκης (73’ Παντελίδης)

ΑΡΗΣ: Κόσυβας, Παρασίδης (88’ Χαραλαμπίδης), Τζελεκίδης, Γκάνι, Κοσμίδης, Σωτήδης, Κούκος, Ισάκου (78’ Τεκίδης), Ταμαλαλίδης, Μουτακίδης, Αποστολίδης Π.