×

Σπουδαίο "διπλό" του Ατρόμητου Πλαγιαρίου στο Τριάδι

στις 04/02/2017

Ο Ατρόμητος Πλαγιαρίου πήρε μια πολύ μεγάλη νίκη το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας εκτός έδρας τον Ατρόμητο Τριαδίου με τελικό σκορ 1-0.

Ο αγώνας είχε πολύ ενδιαφέρον από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, με χαμένες φάσεις και για τις δύο ομάδες. Το Πλαγιάρι ήταν αυτό όμως που κατάφερε να φύγει με την νίκη, με το γκολ του Μελικίδη στο 85ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν με δέκα παίκτες το παιχνίδι, λόγω της αποβολής του Ιορδανίδη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ατρόμητος Τριαδίου - Ατρόμητος Πλαγιαρίου 0-1

Αποβολή: Ιορδανίδης (90’)

Σκόρερ: Μελικίδης (85’)

Διαιτησία: Σαουλίδης (Παπακίπης – Πάνου)

ΤΡΙΑΔΙ: Τολούδης, Ιορδανίδης, Ξουρίδας Π. , Μήτογλου, Μπαλαμπάνης Σ. , Κοιλανίδης, Βογιατζής, Καρατάντσης, Δεληστεφανής (63’ Παπαδάμος), Ξουρίδας Δ. , Τσακίρης

ΠΛΑΓΙΑΡΙ: Τρεβλός, Κοτρανίδης, Σταθώρης, Θεοδοσίου, Μάντζαρης, Χατζηαναγνώστου (69’ Καλτσάς), Μαραμπαϊδης, Μιρζάεφ, Μελικίδης (87’ Στοίτσκοφ), Τζέλο (90’ Κουλακιώτης), Τσάκαλος