×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Νικηφόρα συνέχισε η Ευκαρπία, επικράτησε με 4-1 της Νικόπολης

στις 05/02/2017

Η Νίκη Ευκαρπίας, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, κερδίζοντας τον Αθλητικό Μορφωτικό Σύλλογο της Νικόπολης με 4-1.

Στο 5ο λεπτό, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Τομπουλίδη με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, στο 7ο λεπτό ο Πλάκι έδωσε αέρα δύο τερμάτων στη Νίκη και το 2-0 έμελε να ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 65ο λεπτό, ο Πλάκι με το δεύτερο προσωπικό τέρμα έκανε το 3-0 για τους γηπεδούχους, με την Νικόπολη να μειώνει σε 3-1 με τον Καλμέτι στο 82ο λεπτο.

Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε από το τέρμα του Καμαριώτη στο 88ο λεπτό.

Νίκη Ευκαρπίας - ΑΜΣ Νικόπολη 4-1

Σκόρερ: Τομπουλίδης (5’ πεν.), Πλάκι (7’, 65’), Καλμέτι (82’), Καμαριώτης (88’)

Διαιτησία: Μπάτζιος (Νταούκας – Κώτσου)

ΝΙΚΗ: Μαλέσιος, Σαββόπουλος (80’ Τουμπόγλου Γ.), Παπαχρυσάνθου, Φαρμάκης, Τομπουλίδης, Αλεξάκης, Δημητριάδης, Καραμπατάκης, Τουμπόγλου (74’ Καμαριώτης), Πλάκι, Γιουμίδης (85’ Τσιαμήτρος)

ΝΙΚΟΠΟΛΗ: Λεπίδης, Κεσίδης, Μπερμπέρης, Γιώτας, Ηλιόπουλος (51’ λ.τ Κωνσταντινίδης), Ιωαννίδης, Τζιαφέρης, Πότσι (75’ λ.τ Βέττης), Αραμπατζής (16’ Καλμέτι), Σουγιολτζής, Τζεϊρανίδης