×

Ευρεία νίκη του Μακεδονικού, επικράτησε με 3-0 του Αχιλλέα Τριανδρίας

στις 05/02/2017

Ο Μακεδονικός, συνέχισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας, κερδίζοντας τον Αχιλλέα Τριανδρίας με 3-0.

Στο 29ο λεπτό, ο Γιάννης Παπαποστόλου άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο πρώτο του γκολ επί νέας εποχής του στον Μακεδονικό.

Στο 60ο λεπτό ο Βεϊδαμενίδης έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας του, ενώ το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα από τον Πεχλιβάνη.

Μακεδονικός - Αχιλλέας Τριανδρίας 3-0

Σκόρερ: Παπαποστόλου (29’), Βεϊδαμενίδης (60’), Πεχλιβάνης (90’)

Διαιτησία: Λυμπούδης (Πάτρας – Χαδήμογλου)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Παπαθανασίου, Πιτσόκος, Αβαλιάν, Αντωνιάδης, Τσιαμπάζης, Δήμου, Βεϊδαμενίδης (90’ Γεωργίου), Γαρύφαλος, Στασινόπουλος (85’ Μπακαρόπουλος), Ζαγναφέρης (60’ Πεχλιβάνης), Παπαποστόλου

ΤΡΙΑΝΔΡΙΑ: Ιβανούδης, Πολυζάς (75’ Γιώργης), Ζωγράφος, Πιαστόπουλος, Φεύγας, Μούτζικος, Κρυστάλης, Πουρσανίδης (70’ Στεφανίδης), Κωνσταντάκας, Τρόκας, Λιάρος (88' Κουτσικοβαγγέλης)