×

Με ανατροπή ο Ελευθεριακός, επικράτησε με 2-1 της Χαλκηδόνας

στις 11/02/2017

Ο Ελευθεριακός πήρε τελικώς την νίκη με ανατροπή του σκορ το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας την Αναγέννηση Χαλκηδόνας με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι αν και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με το γκολ του Ρίτε στο 47ο λεπτό, δεν χάρηκαν και πολύ το γκολ τους, καθώς λίγα λεπτά μετά, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Σαλπιγγίδη.

Λίγο πριν λήξει ο αγώνας και συγκεκριμένα στο 84ο λεπτό, ο Χαιρόπουλος έβαλε σε θέση νικητή τον Ελευθεριακό, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Ελευθεριακός - Αναγέννηση Χαλκηδόνας 2-1

Σκόρερ: Ρίτε (47’), Σαλπιγγίδης (60’), Χαιρόπουλος (84’)

Διαιτησία: Μιχούλιας (Χουζανάς – Πατσιάς)

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ: Γλαβήνας, Βενέτης, Πασχαλίδης (80’ Βιλανάκης), Ψαρόπουλος, Χελιδώνης, Καϊμακαμίδης (70’ Μαρμαράς), Ασλανίδης, Ακούτας (46’ Σαλπιγγίδης), Ευθυμιάδης, Τούσα, Χαιρόπουλος

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ: Κατρατσέας, Μανάκης (76’ Κούσας), Μερακλής, Αγγελίδης, Παπαεμμανουήλ, Γιαννουπλάκης (46’ Θαμνίδης), Τανταλίδης, Γάκης, Κεσελίδης, Μανίκος, Ρίτε