×

Νίκη "ουσίας" για το Καλοχώρι, επικράτησε με 2-0 του Ιωνικού

στις 11/02/2017

Ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου πήρε μια πολύ σπουδαία εντός έδρας νίκη, κερδίζοντας τον Ιωνικό Διαβατών με τελικό σκορ 2-0.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 45ο λεπτό του αγώνα με τον Τσούλε, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 81ο λεπτό απο τον Ιβανάι. Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες. Για τον Ιωνικό αποβλήθηκε στο 9ο λεπτό ο τερματοφύλακας Κορώνας, καθώς είχε πιάσει την μπάλα με τα χέρια εκτός της περιοχής, ενώ για το Καλοχώρι αποβλήθηκε ο Τσούλε στο 65ο λεπτό.

Μ.Αλέξ. Καλοχωρίου - Ιωνικός 2-0

Αποβολή: Κορώνας (9’), Τσούλε (65’)

Σκόρερ: Τσούλε (45’), Ιβανάι (81’)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης (Χαδήμογλου – Κώτσου)

ΜΕΓΑΣ: Πρίνης, Χατζησάββας, Χολέβας (64’ Καρατζίδης), Πόπτσης, Αραμπατζής, Γερολάκος, Κασκάνης, Χύσα, Τσούλε, Δήμας (85’ Παπαμιχαηλίδης), Ιβανάι (89’ Σίσκος)

ΙΩΝΙΚΟΣ: Κορώνας Χ. , Χατζηαντωνίου, Γαϊτανίδης, Δουρμούσης, Πασπαλάς, Δημητρίου (10’ Κορώνας Α.) , Αγγελής, Ναζλίδης (86’ Γετίμης), Μανελίδης, Ελληνίδης, Αντωνιάδης (70’ Σουλειμάνογλου)