×

Σπουδαία νίκη για το Πλαγιάρι, νίκησε με 2-1 τα Βασιλικά

στις 11/02/2017

Ο Ατρόμητος Πλαγιαρίου με πολύ καλή εμφάνιση, πήρε μια πολύ σπουδαία νίκη το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας τον Αετό Βαισλικών με 2-1.

Το σκορ άνοιξε ο Μελικίδης στο 43ο λεπτό, ενώ δύο λεπτά μετά, το Πλαγιάρι έκανε το 2-0 με τον Τζέλο. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε από τον Λευκαρίτη στο 82ο λεπτό.

Οι δύο ομάδες δημιούργησαν αρκετές φάσεις στο παιχνίδι, με τα Βασιλικά να οδηγούνται σε μία ακόμη ήττα, αποτέλεσμα της κακής αγωνιστικής περιόδου που περνά τελευταία η ομάδα.

Ατρόμητος Πλαγιαρίου - Αετός Βασιλικών 2-1

Σκόρερ: Μελικίδης (43’), Τζέλο (45’), Λευκαρίτης (82’)

Διαιτησία: Βουρνέλης (Μερκενίδης – Νικολαϊδης)

ΠΛΑΓΙΑΡΙ: Τρεβλός, Κοτρανίδης, Σταθώρης, Θεοδοσίου, Μανδαρής, Νάνος (60’ Αμοιρίδης), Μαραμπαϊδης, Μιρζάεφ, Μελικίδης, Τζέλο (71’ Καρασταμάτης), Τσάκαλος

ΑΕΤΟΣ: Σαράφης, Φούσκας, Αστερίου, Μπάρας, Συρόπουλος, Φούσκας Ε. , Νάνου (85’ Κουτσμανής), Μελλίδης, Γιαννακόπουλος (57’ Βαρλάμης), Λευκαρίτης, Χάρος (75’ Μπουσνάκης)

Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 11 Φεβρουαρίου 2017 19:38