×

Με Μαραντίδη η Ηλιούπολη, νίκησε με 2-1 την Δόξα Αγίου Παύλου

στις 12/02/2017

Η Ηλιούπολη συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α' κατηγορίας, κερδίζοντας την Δόξα Αγίου Παύλου με 2-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν από νωρίς το σκορ του αγώνα, με το γκολ του Μαραντίδη στο 12ο λεπτό. Ο ίδιος παίκτης, λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, έκανε δύο τα προσωπικά του τέρματα και έτσι της Ηλιούπολης.

Στο 65ο λεπτό, η ομάδα του Αγίου Παύλου μείωσε σε 2-1 με τον Αβραμίδη, το σκορ το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν με όλες τους τις δυνάμεις να κάνουν την ισοφάριση, χωρίς όμως επιτυχία.

ΓΣ Ηλιούπολης - Δόξα Αγ.Παύλου 2-1

Σκόρερ: Μαραντίδης (12’, 44’), Αβραμίδης (65’)

Διαιτησία: Τεβεκέλης (Δημητριάδης – Ανδρέου)

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Χομσίογλου, Τάτσιος, Μακραντώνης, Δρακόπουλος, Καλλιπολίτης, Γκουβάρας, Κυριακίδης, Ξούρας, Σίνης, Μαραντίδης, Αλμπανίδης

ΔΟΞΑ: Χειμώνης, Παπαδόπουλος, Μαλισόβας, Πλακίδας, Γκατζούνης, Λούσι, Αβραμίδης, Καραναστάσης, Μουζακίδης, Κοβλακάς, Μπαγκνασαριάν