×

Νικηφόρα συνέχισε ο Άρης Καβαλαρίου, με κορυφαίο τον Μακρίδη

στις 12/02/2017

Ο Άρης Καβαλαρίου, πήρε την νίκη το πρωί της Κυριακής, κερδίζοντας την Δόξα Δρυμού με 2-0.

Το συγκρότημα του Φώτη Γουνιώτη δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να πάρει την νίκη, ενώ είχε σε πολύ καλή αγωνιστική ημέρα και πάλι τον Μιχάλη Μακρίδη, ο οποίος πέτυχε τα δύο γκολ της ομάδας του.

Στο 50ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Μακρίδης, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε με εύστοχο του χτύπημα πέναλτι στο 84ο λεπτό.

Αρης Καβαλαρίου - Δόξα Δρυμού 2-0

Σκόρερ: Μακρίδης (50’ , 84’ πεν.)

Διαιτησία: Μαρόπουλος (Παπαδόπουλος – Λεζάι)

ΑΡΗΣ: Βαρούτης, Στόικος, Καρασταύρου, Κοσμούδης, Καρυοφυλλίδης, Ζαχαριάδης, Μπουλαλάς (85’ Ισαγκουλιάν), Παπαδόπουλος, Μακρίδης, Σπυρινούδης (88’ Μπάλα), Εγγλέζος (75’ Χατζηγεωργίου)

ΔΟΞΑ: Μαυρομάτης, Γερμαλίδης, Γιαννακίδης, Μπίκας (83’ Γκαντίνος), Μητρακούδης, Σιδηρόπουλος, Μποβάκης, Κουρουζίδης, Χαριτωνίδης, Παπαβασίλης (80’ Κυργερίδης), Μπαλασιώρης (89’ Κουντουράς)