×

Με Λιόντα στον τελικό ο ΠΑΟ Κουφαλίων, κέρδισε με 1-0 το Αγγελοχώρι

στις 15/02/2017

O ΠΑΟ Κουφαλίων, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, πήρε την πρόκριση για τον τελικό του κυπέλλου ερασιτεχνών, κερδίζοντας τον Κεραυνό Αγγελοχωρίου το μεσημέρι της Τετάρτης με σκορ 1-0.

Η ομάδα του Ανέστη Τσιτενίδη με αυτή την πρόκριση, απέκλεισε μία ακόμη ομάδα Α1 κατηγορίας, κάνοντας αντιληπτό προς τη Νίκη Μεσημερίου πως είναι ένας υπολογίσιμος αντίπαλος.

Το γκολ της νίκης επιτεύχθηκε στο 21ο λεπτό από τον Πασχάλη Λιόντα, ενώ στο 80ο λεπτό, τα Κουφάλια είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, αν η προσπάθεια του Μαντζιούνη δεν σταματούσε στο δοκάρι.

ΠΑΟ Κουφαλίων – Κεραυνός Αγγελοχωρίου 1-0

Δοκάρι: Μαντζιούνης (80’)

Σκόρερ: Λιόντας (21’)

Διαιτησία: Αγγελάκης (Χαδήμογλου – Πατσιάς)

ΠΑΟ Κουφαλίων: Κύρου, Χαραλαμπίδης, Γάκης, Χαριζάνης (30' λ.τρ. Καζανάς), Λιόντας, Τσακίρης, Χατζηλασκαράκης (77' Αϊβάζης), Μαργαρίτης, Μαντζιούνης, Παπατζίκος, Χωραφάς (65’ Θωμαϊδης)

Κεραυνός Αγγελοχωρίου: Αρβανιτάκης, Τραχανάς Κ. (67' Δέδας), Μιχαηλίδης, Τραχανάς Αν., Σαραγιώτης, Μαρινόπουλος, Παπαζαχαρίας, Μπρόσκα, Φουρκιώτης, Ματζαρλής (67' Γούγουλας), Σερμπίνης (61' Αλεξόπουλος)