×

Εκπληκτική η Δόξα Δρυμού, "διέλυσε" με 5-1 τον Διγενή Μονολόφου

στις 18/02/2017

Η Δόξα Δρυμού, παίζοντας εκπληκτικό ποδόσφαιρο, πήρε μια πολύ μεγάλη εντός έδρας νίκη, κερδίζοντας τον Διγενή Μονολόφου με 5-1.

Το σκορ άνοιξε ο Παπαδόπουλος στο 7ο λεπτό για την ομάδα του Δρυμού, με το 1-0 να είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο 56ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-0 με το αυτογκόλ του Νικολαϊδη, ενώ δύο λεπτά μετά, ο Διγενής μείωσε σε 2-1 με το γκολ του Σεϊτανιώτη.

Το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε από τα γκολ των Κουρουζίδη (70ο λεπτό), Παπαδόπουλου (78ο λεπτό) και Γκαντίνου (90ο λεπτό).

Δόξα Δρυμού - Διγενής Μονολόφου 5-1

Σκόρερ: Παπαδόπουλος (7’, 78’), Νικολαϊδης (56’ αυτ.), Σεϊτανιώτης (58’), Κουρουζίδης (70’), Γκαντίνος (90’)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης (Συμεωνίδης – Φράγιος)

ΔΟΞΑ: Μαυρομάτης (72’ Χατζηκαλίας), Γερμαλίδης, Ζαφειρόπουλος, Μένγκας, Μητρακούδης, Σιδηρόπουλος, Χουρουζίδης, Μπίκας (76’ Γκαντίνος), Παπαδόπουλος, Κυργερίδης (60’ Σιδηρόπουλος), Μπαλασιώρης

ΔΙΓΕΝΗΣ: Νικολαϊδης, Κουγιουμτζίδης, Βαρδαλής, Μαρμαρίδης, Παπαπετρίδης (74’ Ανδρίκος), Παναγιωτίδης, Μπογιατζής, Μετοντίεφ, Ασλανίδης (76’ Φυλακτός), Παντελίδης (44’ Κούρτογλου), Σεϊτανιώτης