×

"Μπαλάρα" και νίκη (5-2) για τις Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου επί του Μακεδών Ευόσμου

στις 19/02/2017

Οι Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου παίζοντας πολύ όμορφο ποδόσφαιρο, πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης, κερδίζοντας τον Μακεδών Ευόσμου με 5-2.

Το σκορ άνοιξε ο Κουλάκου στο 14ο λεπτό, ενώ ο Τόλιας διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 27ο λεπτό. Στο 55ο λεπτό ο Τσαμπαλάκης έκανε το 3-0, ενώ ένα λεπτό μετά, ο Τόλιας έκανε το 4-0 για τις Ελπίδες.

Στο 65ο λεπτό ο Λαφιώτης μείωσε το σκορ σε 4-1 για την ομάδα του Μακεδών Ευόσμου, ένα γκολ το οποίο δεν πανηγυρίστηκε για πολύ ώρα, καθώς μετά από τρία λεπτά, ο Στρατής έκανε το 5-1. Το τελικό 5-2 διαμορφώθηκε από το γκολ του Καραγκούνη στο 79ο λεπτό.

Ελπίδες ΑΕ Ευόσμου – Μακεδών Ευόσμου 5-2

Σκόρερ: Κουλάκου (14’), Τόλιας (27’, 56’), Τσαμπαλάκης (55’), Λαφιώτης (65’), Στρατής (68’), Καραγκούνης (79’)

Διαιτησία: Μακρόπουλος (Αχμέτσικ – Καντηράνης)

ΕΛΠΙΔΕΣ: Τόλιας, Γιαννιώτης, Αμανατίδης, Καλανίδης, Κωτσούλας, Τσαμπαλάκης, Κουλάκου, Αραμπατζής, Τόλιας Χ. , Γενηγιώργης, Αθανασιάδης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Στρατής, Ζανάκης, Γαλάνης

ΜΑΚΕΔΩΝ: Πληταριάς, Αναστασιάδης, Κουλουσλάρ, Σκούρτης, Μουτρουπίδης, Μαρκόπουλος, Καραγκούνης, Τσελέπης, Χατζηλαζαρίδης, Γιαννούδης, Λαφιώτης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Μαυρίδης, Βασιλειάδης