×

Αίας Ευόσμου για.... φίλημα, νίκησε με 2-1 τον Ελευθεριακό

στις 25/02/2017

Ο Αίας Ευόσμου, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση, πήρε μια πολύ μεγάλη και σπουδαία εκτός έδρας νίκη, κερδίζοντας τον Ελευθεριακό με 2-1.

Η ομάδα του Αίαντα άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Σέρα, με το 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων να μένει μέχρι το πρώτο μέρος του παιχνιδιού.

Στο 70ο λεπτό, ο Ελευθεριακός μετά από αρκετή προσπάθεια, βρήκε τον τρόπο και με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ευθυμιάδη ισοφάρισε σε 1-1.

Το τελικό 2-1 υπέρ του Αίαντα διαμορφώθηκε από το καταπληκτικό γκολ του Νικολόπουλου στο 75ο λεπτό.

Ελευθεριακός - Αίας Ευόσμου 1-2

Σκόρερ: Σέρα (12’), Ευθυμιάδης (70’ πεν.), Νικολόπουλος (75’)

Διαιτησία: Ιωακειμίδης (Τσιότσιος – Δεμερτζής)

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ: Γλαβήνας, Κατεμίδης, Πασχαλίδης, Σαρόπουλος, Βενέτης, Μαρμαράς, Ασλανίδης, Τούσα, Ευθυμιάδης, Χαιρόπουλος, Βιλανάκης (46’ Καϊμακαμίδης)

ΑΙΑΣ: Σταυρίδης, Θεοχαράκης, Τζαβάρα, Κοσαξής, Σέρα, Νικολόπουλος, Σαλτσίδης (69’ Βαγιάνος), Καρυπίδης, Τσακνάκης, Αλεξανδρίδης (46’ Πάντσεφ), Γαβρίδης (86’ Αρκουτσίδης)