×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 563

Χωρίς δυσκολία ο Μακεδονικός Αγίου Βασιλείου, επιβλήθηκε του Άρη με 5-0

στις 26/02/2017

Ο Μακεδονικός Αγίου Βασιλείου χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας τον Άρη Ξηροποτάμου με 5-0.

Στο 20ο λεπτό ο Κατραντζόγλου είχε δοκάρι για τον Μακεδονικό και στο 45ο λεπτό, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λεονταρίδη. Στο 58ο λεπτό ο Κατραντζόγλου έκανε δύο τα τέρματα των γηπεδούχων, διευκολύνοντας έτσι τον Μακεδονικό για την υπόθεση νίκη.

Στο 70ο λεπτό ο Τόσκα έκανε το 3-0, ενώ οκτώ λεπτά μετά, ο Λεονταρίδης πέτυχε το τέταρτο γκολ των γηπεδούχων. Το τελικό 5-0 διαμορφώθηκε και πάλι από τον Τόσκα στο 83ο λεπτό.

Μακεδονικός Αγ. Βασιλείου - Αρης Ξηροποτάμου 5-0

Δοκάρι: Κατραντζόγλου (20’)

Σκόρερ: Λεονταρίδης (45’ πεν. , 78’), Κατραντζόγλου (58’), Τόσκα (70’, 83’)

Διαιτησία: Μαδίτσης (Τσουμπάκης – Δημητριάδης)

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Διαμαντής, Χαϊντούτης, Τσελεκίδης, Λεονταρίδης (79’ Παπαιωάννου), Καραχάλιος, Μωυσίδης, Ανδρεανίδης, Νικολαϊδης (75’ Μοσχοβίτης), Φραγκούδης, Καραθεοδώρου (61’ Τόσκα), Κατραντζόγλου

ΑΡΗΣ: Κοσυβάς, Τεκίδης, Τσελεγγίδης, Αποστολίδης, Παρασίδης (71’ Τεκίδης Σ.), Σπυριδωνίδης, Τεκίδης Π. , Πιπέρης (46’ Ελευθερίου), Γιώτας, Δαρατζής, Ελευθερίου (59’ Ελευθεριάδης)