×

Ισχυρή η ΑΕ Κρήνης, νίκησε με 2-0 την Κερασιά

στις 04/03/2017

Η ΑΕ Κρήνης, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, πήρε μια πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη το απόγευμα του Σαββάτου, κερδίζοντας την Νίκη Κερασιάς με 2-0.

Το σκορ άνοιξε ο Νικολούδης στο 34ο λεπτό για την ομάδα του Βασίλη Μιχαηλίδη, ενώ δύο λεπτά πριν λήξει το πρώτο μέρος, ο Μακκόγλου έκανε το 2-0 για την Κρήνη.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν για να μειώσουν, έτρεξαν, μάρκαραν, πίεσαν, χωρίς όμως ουσιαστικό τελικό αποτέλεσμα και έτσι η Κρήνη έφυγε με ένα σημαντικό διπλό.

Νίκη Κερασιάς - ΑΕ Κρήνης 0-2

Σκόρερ: Νικολούδης (34’), Μακκόγλου (43’)

Διαιτησία: Ζαφειρόπουλος (Γκουτζαμάνης – Καμενής)

ΝΙΚΗ: Σαββούδης, Δημήτρακας, Γουρτζιλίδης, Ελευθεριάδης, Γαλτσίδης, Ροδάκης, Λαζαρίδης, Καλογιάννης, Βραχνός (62’ (Τατάνι), Σκιούλας, Τζόβας (46’ Γιουλδούρης)

ΚΡΗΝΗ: Βλάχος, Κιρτσοτάκης, Ανέμου, Μπαλτζής, Δέλιος, Μπαλτάς (56’ Διακάκης), Νικολούδης (85’ Παντελάτος), Μακκόγλου, Ανδρέου, Μανιός, Αμπουζολόφ