×

Αισχύλος για... φίλημα, νίκησε με 3-0 την ΑΕ Φιλύρου

στις 05/03/2017

O Αισχύλος Ωραιοκάστρου πήραν μια πολύ σημαντική εντός έδρας νίκη το απόγευμα της Κυριακής, κερδίζοντας την Αθλητική Ένωση Φιλύρου με 3-0.

Το σκορ άνοιξε ο Ποπώβ στο 35ο λεπτό, ενώ το 2-0 έγινε από τον Τραγιάννη με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από τον Αναστασιάδη στο 89ο λεπτό.

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω των αποβολών του Ποπώφ στο 80ο λεπτό και του Κασιξίδη στο 87ο λεπτό.

Αισχύλος Ωραιοκάστρου - ΑΕ Φιλύρου 3-0

Αποβολή: Ποπώβ (80’), Κασιξίδης (87’)

Σκόρερ: Ποπώβ (35’), Τραγιάννης (70’ πεν.), Αναστασιάδης (89’)

Διαιτησία:  Μηλιάδης (Παπαναστασίου - Τσιότσιος Α.)

ΑΙΣΧΥΛΟΣ: Παπαγγέλου, Βαργιάμης, Κούτλας, Καραμπουγιούκογλου, Τραγιάννης, Ελευθεριάδης, Βοργιάς (65' Αναστασιάδης), Σειπιανίδης, Στεργιανάς (85' Ταχυδρομίδης), Ποπώβ, Τοπάλι (65' Τσακίρης)

ΦΙΛΥΡΟ: Κουτουνίδης, Σαρογλάκης (70' Κουτουνίδης), Καλαμπάκας, Παυλίδης, Γούσιος, Κοσμόγλου, Παπαγιαννόπουλος, Καρίκας Στ. (46' Κασιξίδης), Θεολόγης (40' Κουκούτσης), Χούτας, Μπόντης