×

"Ακάθεκτη" η Ξυλούπολη, επικράτησε με 4-0 του Αιόλου

στις 12/03/2017

Ο ΠΑΟ Ξυλούπολης, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης το πρωί της Κυριακής, κερδίζοντας τον μαχητικό Αίολο με 4-0.

Το σκορ άνοιξε ο Βοζίκης Γ. στο 24ο λεπτό, ενώ στο 68ο λεπτό, ο Τσιόντσης έκανε δύο τα τέρματα των γηπεδούχων. Στο 74ο λεπτό, ο Αναγνωστόπουλος σημείωσε το τρίτο γκολ της ομάδας του, ενώ το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε από τον νεοεισελθών Βοζίκη Κ. στο 80ο λεπτό.

Ο Αίολος ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Φωτιάδη στο 58ο λεπτό.

ΠΑΟ Ξυλούπολης - Αίολος 4-0

Αποβολή: Φωτιάδης (58’)

Σκόρερ: Βοζίκης Γ. (24’), Τσιόντσης (68’), Αναγνωστόπουλος (74’), Βοζίκης Κ. (80’)

Διαιτησία: Σμουκλής (Νταούκας – Τσιώνης)

ΞΥΛΟΥΠΟΛΗ: Σεκερίδης, Ακριτίδης, Αναγνωστόπουλος, Κυριάκος, Χίντζιος, Χάντας, Κιρσαμίδης, Μπατιρίδης, Καϊσίδης, Βοζίκης Γ. , Σταματάκης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Τσιόντσης, Χατζηνικολαϊδης, Βοζίκης Κ.

ΑΙΟΛΟΣ: Λουλούδης, Μυλωνάς, Σταμάτης, Φωτιάδης, Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Γεωργιάδης, Άλκο, Καμήλαλης, Τζιούτζιος, Ανδριώτης

Αγωνίστηκαν επίσης οι: Αδαμίδης, Χαλκιάδης